30 LAT CALDO!

Strona główna » Aktualności

Na początku lat 90. XX w. w Polsce panowały niezwykle trudne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Szalejąca inflacja, wysokie bezrobocie, polityka podatkowa i kredytowa sprawiały, że założenie firmy wiązało się z ogromnym ryzykiem. Ryzyko jest jednak wpisane w przedsiębiorczość, a podjęte we właściwych warunkach ma sens.

 

Rosnące ceny energii w Polsce w czasach transformacji gospodarczej sprawiły, że coraz częściej szukano sposobów na oszczędzanie. Potrzebę tę rozpoznali Leopold Szczyrek i Waldemar Śliwiński, którzy w 1993 r. założyli pierwszą Spókę z obecnie istniejącej Grupy CALDO. Już wcześniej zajmowali się inwestycjami i znali firmy wykonawcze oraz ich potrzeby. Wiedzieli także jaka technologia na Zachodzie Europy pomaga minimalizować koszty energii. Byli świadomi również tego, że w Polsce wiedza o wysokiej jakości materiałach izolacyjnych dopiero raczkowała. A potrzeby rosły…

 

Z wiarą w powodzenie przedsięwzięcia rozpoczęli działania. Początkowo CALDO zajmowało się nie tylko dystrybucją izolacji i innych materiałów budowlanych, ale także usługami wykonawczymi w tym zakresie. Szybko jednak zorientowano się, że konieczne staje się zawężenie specjalizacji. Zrezygnowano więc z wykonawstwa na rzecz samej dystrybucji. Później porzucono sprzedaż materiałów i izolacji budowlanych i skupiono się wyłącznie na izolacjach technicznych. Dzięki poświęceniu czasu wyłącznie na te materiały pracownicy CALDO mogli wyspecjalizować się w tej kwestii i służyć wykonawcom fachową wiedzą.

 

CALDO w swoich początkach nawiązało kontakty z zagranicznymi producentami izolacji technicznych. W ten sposób w Polsce zaczęły pojawiać się znane zagraniczne marki, których logotypy każdy dziś rozpoznaje. To również pierwsi Partnerzy Biznesowi naszej firmy, którzy z czasem zwiększali swoje zaufanie do CALDO. Rozpoczęła się współpraca, która obu stronom przynosiła korzyści.

 

CALDO jednak nie ograniczało się do zwykłej dystrybucji. Właściciele firmy zauważyli dużą potrzebę edukowania. Nie wszyscy wykonawcy byli przekonani lub wiedzieli o zaletach stosowania izolacji technicznych. Innym wydawało się, że jest to poza ich możliwościami. Dlatego pracownicy CALDO ruszyli do wykonawców, by pokazać im nowe rozwiązania, które ułatwiają pracę i zwiększają poziom energooszczędności. Dziś, wiele z tych rozwiązań stosuje każdy wykonawca.

 

Firma rozwijała się niezwykle szybko i powstawały kolejne oddziały na terenie całej Polski. Jednym z przełomowych momentów w firmie był także 2015 rok, w którym to rozpoczęła działalność Spółka CALDO-WENTYLACJA. Jej powstanie również wiążę się z rosnącą potrzebą wynikającą z sytuacji w Polsce i na świecie. Tym razem nie chodziło o zawirowania gospodarcze, ale klimatyczne. Rosnąca temperatura i upalne lata sprawiły, że coraz więcej osób potrzebowało chłodu. Zaczęła rosnąć także świadomość ludzi na temat zanieczyszczenia powietrza. Wiele osób zapragnęło zadbać o swoich bliskich, rodziny, współpracowników i zapewnić im czyste powietrze w domach i zakładach pracy.

 

Na rynku istnieje dostęp do izolacji technicznych w standardowych wymiarach. Niektórzy jednak potrzebują specjalnych kształtów tych materiałów. Dlatego w 2018 r. dołączyła do naszej rodziny Spółka CALDO SOLUTION – zajmująca się wycinaniem specjalnych kształtów izolacji technicznych – zależnych od zlecenia.

 

Aktualnie CALDO, to prężnie działająca Grupa Spółek, która jest dystrybutorem i dostawcą izolacji technicznych, zabezpieczeń przeciwpożarowych, systemów zawieszeń dla HVAC, elektronarzędzi oraz systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Znajdziesz nas w 15 oddziałach na terenie całej Polski.